snart officiellt, men ni får veta först

Nu har jag bestämt mig helt!

Jag hade äran att bli tillfrågad om jag ville tillhöra tough viking egna elit team och jag tvekade egentligen inget. Ville bara kolla så inte deras tävlingar krocka med mina A race. Och det gjorde dom inte direkt så jag tacka ja.

Detta är inte riktigt officiellt ännu men nu vet ni. Det är därför jag ändrar min träning lite till att bli snabbare och starkare på tävling som pågår typ en timme.

Målet är ju att köra VM och EM i OCR som det heter. Sen hur bra jag kan stå mig mot dom bästa är svårt att veta.

OCR är ju snabbt växande i Sverige men redan sjukt stort i Europa och USA.

Många gamåla löp proffs har börja kört detta. Där  Jonathan albon är det stora namnet och han har aldrig förlorat ett race men tror han har kört os och VM i vanlig löpning.

Sen har vi max King typ vunnit VM i ultra flera gånger som även han kör.

Så där ligger jag i lä, men det finns typ en hand full som är grymma sen ska jag nog kunna vara med och fightas.

Så är ni less på att bara nöta mil efter mil prova OCR jag vart hooked direkt. Det händer ju något hela tiden och man får känna sig som barn igen.

Jag fick ju lite hån hur jag såg ut på någon tävling förut så nu får ni se ett kort som är ännu värre ☺

a9q82tx75jd5phutfyic

Be first to comment